Na czym polega sudoku?

Sudoku to prosta gra logiczna, która zjednała sobie serca wielu amatorów rozgrywki. Masz pojęcie jak wygląda ta gra i jak bardzo jest wciągająca? Z pozoru nudna zabawa to w rezultacie świetna alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Przy sudoku trudno się nudzić, a poprawne wypełnienie pól daje niesamowitą radość. Ponadto sudoku to sposób na myślenie i rozwój Twojego umysłu, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach.

Sudoku o co chodzi? Czyli magiczna 9

W tej azjatyckiej grze umiejętności matematyczne i analityczne są szczególnie istotne. Trzeba wypełnić wszystkie pola liczbami, tak, żeby w żadnej kolumnie, wierszu, ani małym kwadracie cyfry się nie powtarzały. To zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwe, ponieważ ułożenie liczb w odpowiedniej konfiguracji to duża sztuka, a na najwyższym poziomie trudności wymaga to skupienia i niezwykłego wysiłku mentalnego.

Co ciekawe sudoku to 9 kwadratów, które mają 9 pól. Dodatkowo pionowe linie dużego kwadratu mają 9 pól, tak samo jak linie poziome. Geniusz sudoku tkwi w prostocie, nic nie jest tu dziełem przypadku, a wprowadzenie liczb od 1 do 9 potrafi przysporzyć nie lada problemów.

Aby zacząć rozwiązywać sudoku i zagłębić w ten magiczny świat, wystarczą jedynie chęci. Dzisiaj sudoku jest dostępne w aplikacji mobilnej oraz każdym kiosku. Koszt nabycia jednego egzemplarza w formie papierowej nie jest wysoki, co jest kolejnym plusem tej formy rozrywki. Łatwo można je nabyć, a rozwiązywanie jest możliwe w każdym miejscu. Sudoku rozwiążesz w domu, na poczekalni u lekarza, czy w długiej kolejce. Jego niebywałą zaletą jest to, że można łatwo zacząć z niego korzystać, także o każdej porze.

Błędy w rozwiązywaniu sudoku

Podstawowym błędem w wypełnianiu poszczególnych pól jest wpisywanie wartości bez upewnienia się, że to dobry ruch. Takie działanie skutkuje najczęściej dublowaniem się liczb, czyli błędem, który może być nieodwracalny. Rozwiązywanie sudoku ułatwia taktyka. Zmyślne wpisywanie literek i dobra analiza znacznie przyspieszają proces wypełniania kratek. Ta sama liczba w linii i małym kwadracie zwiastuje, że można ją wpisać w inną linię, by uniknąć powtórzenia. Na początku nie polecamy pośpiechu, ale dokładne przestrzeganie zasad łamigłówki.