Ekspres na kapsułki – idealny do małej kuchni?

Masz ochotę na pyszną kawę, która smakuje jak ta z ulubionej kawiarni? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się nią we własnym domu. Dzięki różnym urządzeniom do parzenia kawy teraz każdy może być baristą. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, znajdziesz więc idealny ekspres, nawet jeśli dysponujesz bardzo ograniczoną przestrzenią. Zobacz, co wyróżnia ekspres kapsułkowy!

Latte, cappuccino lub mokka? A może klasyczne espresso? Niemal każdy napój kawowy możesz przyrządzić samodzielnie, korzystając z ekspresów kapsułkowych. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które nie lubią poświęcać codziennym czynnościom zbyt wiele czasu i energii. Czy ten rodzaj ekspresu sprawdzi się u Ciebie?

Niewielkie ekspresy kapsułkowe

Ten rodzaj ekspresu cieszy się dużą popularnością, ponieważ zajmuje niedużo miejsca. Można go ustawić nawet w bardzo małej kuchni – najmniejsze modele są niewiele szersze niż filiżanka na kawę. Takie ekspresy często mają także ciekawy design i stanowią ozdobę nowoczesnego wnętrza. Kapsułki są gotowe do użycia, nie potrzebujesz więc żadnych dodatkowych sprzętów – młynków, miarek, stempli czy filtrów. To wszystko sprawia, że ekspresy kapsułkowe stały się w ostatnim czasie tak popularne.

Ekspres kapsułkowy – najlepszy dla singla?

Osoby, które mieszkają same, mogą uważać, że ekspres do kawy jest w ich sytuacji mało ekonomicznym rozwiązaniem. W takim przypadku duży i zaawansowany ekspres ciśnieniowy faktycznie może być zbędny. Przy małym zużyciu ziarna trzeba będzie przechowywać dłużej, co będzie skutkowało wietrzeniem aromatu i pogorszeniem jakości parzonej kawy. Po przyrządzeniu napoju należy też wyczyścić elementy ekspresu, co dla niektórych może być uciążliwe. Dlatego, jeśli chcesz przygotowywać zaledwie jedną lub dwie kawy dziennie, lepszym rozwiązanie może okazać się ekspres kapsułkowy. Wygodne, pojedynczo pakowane, szczelne kapsułki sprawiają, że nie musisz martwić się specjalnym przechowywaniem. Kawa zamknięta w takich opakowaniach nie będzie szybko wietrzała ani traciła swoich właściwości. Zazwyczaj termin przydatności do spożycia to rok lub nawet dwa lata od daty produkcji. Po takim czasie kawa ziarnista mogłaby nie nadawać się już do parzenia, a na pewno nie byłaby tak smaczna, jak na początku.

Kawa z ekspresu kapsułkowego – czy jest smaczna?

Jedną z największych obaw, jest kwestia smaku kawy z ekspresu kapsułkowego. Każdy ma swoje upodobania, a kawa przygotowana w różnych urządzeniach może nieco różnić się smakiem. Jednak kapsułki firmowane są przez znane marki kawy, co świadczy o ich wysokiej jakości. Coraz więcej rodzajów kawy jest dostępnych w tej formie, dlatego odpowiednie kapsułki znajdą zarówno miłośnicy niszowych smaków, jak i zwolennicy popularnych, harmonijnych aromatów. Ciekawą alternatywą dla klasycznej kawy są też napoje smakowe. Możesz znaleźć kapsułki z kawą czekoladową, orzechową czy karmelową – dostępne są też inne smaki. Ekspres kapsułkowy pozwala także na przygotowanie herbaty.