Niebieskie wiązanki

Coraz popularniejsze staje się urządzanie ceremonii i wesela z kolorem przewodnim. Odpowiedni dobór palety bart pozwoli stworzyć zachwycającą scenerię, która zaskoczy i oczaruje wszystkich gości. Odcienie te mają za zadanie przewijać się przez całą uroczystość zaślubin oraz przyjęcie weselne, dlatego należy zadbać o to aby znalazły się one na zaproszeniach ślubnych, w wystroju sali czy gatunkach kwiatów.

Coś niebieskiego

Utarł się przesąd mówiący, że Panna Młoda powinna w dniu swojego zamążpójścia posiadać coś niebieskiego. Ma to jej dać szczęście na nowej drodze życia. Dlaczego akurat ten kolor? Niebieska barwa kojarzy się bowiem ze szczęściem, przyjaźnią, trwałością, a przede wszystkim z zaufaniem i wiernością. Ostatnimi czasy niebieski jest coraz częściej wybierany na motyw przewodni wesel ze względu na to, że idealnie komponuje się z innymi barwami i może przybierać bardzo różnorodne odsłony. Niebieski to kolor pełen znaczeń, symboliki, ale i jednocześnie jest niezwykle przyjazny i plastyczny.

Niebieskie kwiaty w ślubnym bukiecie

Niebieski kolor powinien także przewinąć się w dekoracjach, a co za tym idzie także w wiązankach ślubnych i w kwiatowych wiankach. W kwiaciarniach możemy znaleźć wiele kwiatowych propozycji w niebieskich odcieniach takich, jak np. hortensje, irysy, frezje, szafirki, chabry, niebieskie maki, lawenda czy też niezapominajki. Wybór odpowiednich dla nas kwiatów do bukietu zależy od tego, czy planujemy ceremonię z przepychem – w takim wypadku idealnie sprawdzą się hiacynty, chabry lub ufarbowane na niebiesko róże, czy też z prostotą, ale elegancją – wówczas najlepiej sprawdzi się niezapominajka bukiet ten z pewnością będzie bardzo wyjątkowy ze względu na romantyczną symbolikę tego kwiatu. Niezapominajka symbolizuje miłość, wierność i pomyślność. Mówi się także, że ten drobny niebieski kwiatek dodaje energii, ma działanie ochronne i wspomagające, a także pomaga odnaleźć sens miłości. Kojarzy się z niewinnością i wrażliwością.