Tort na wesele – jaki wybrać?

Tort to jeden z najbardziej tradycyjnych elementów wesela. Jego wybór często zajmuje narzeczonym sporo czasu. Na jaki się zdecydować? Poniżej kilka porad.

Tort, który będzie smakował wszystkim?

Wybierając tort na wesele narzeczeni często zastanawiają się jaki wybrać, aby smakował on wszystkim. Jak przy każdym weselnym wyborze, należy mieć świadomość, że nie jest możliwe utrafienie w gusta 100% gości. Zawsze trafi się ktoś, kto akurat nie przepada za czekoladą lub nie jest fanem słodyczy. Warto wybierać jednak takie torty, które mają największe “szanse powodzenia”.

Warto postawić na dosyć uniwersalny smak. Dobrze sprawdzają się właśnie torty z nutą czekolady, z leciutkim śmietankowym kremem, przełamane kwasowością owoców leśnych, malin. Bardziej ryzykownym wyborem może być na przykład tort orzechowy, z uwagi na często występujące alergie. Warto też rozważyć alkohol w składzie – szczególnie, jeśli na weselu będą dzieci.

Co zrobić, jeśli wiemy o weganach czy osobach nietolerujących glutenu lub laktozy, które znajdą się wśród gości weselnych? Warto przegadać temat z cukiernią, jeśli jest możliwość wykonania dla takich osób monoporcji to świetnie, jeśli nie, warto pomyśleć o alternatywnym deserze.

Jak powinien wyglądać ślubny tort?

Czy ślubny tort musi mieć określony wygląd? Oczywiście, że nie. Przyjęło się, że na weselu podaje się często torty białe, przyozdobione pastelowymi dodatkami. Nie ma jednak żadnych reguł, do których należy się tu stosować.

Dobrym pomysłem może być dopasowanie wyglądu tortu do dekoracji weselnych – wszystkie elementy może łączyć wspólny motyw. Nie jest też koniecznością, aby wypiek był wielopiętrowy. Czasem, z uwagi na jego konstrukcję, znacznie lepiej jest wykonać mniejszy tort, “reprezentacyjny” i dodatkowy, w tym samym smaku, który będzie już kroić i podawać gościom obsługa.

Co może znaleźć się na weselnym torcie? Dekoracje mogą być najbardziej szalone, Młode Pary często decydują się na humorystyczne motywy, które mają związek z ich wspólną historią. Do dekoracji często używa się owoców, kwiatów – przede wszystkim żywych. Coraz popularniejsze są też teraz torty nieotynkowane. Takie wypieki mają bardziej nowoczesny charakter i mogą bardzo ciekawie się prezentować.

Szeroka oferta wyjątkowych tortów weselnych i okolicznościowych znajduje się na stronie http://www.8cud.pl. Na portalu obejrzeć można przykładowe realizacje.