Jakie są najpopularniejsze smaki lodów w Polsce?

Polacy kochają lody! Statystycznie spożywamy ich od 4 do 5 litrów lodów rocznie. Sięgamy po nie latem nie tylko dla ochłody. Mroźne desery to również idealny sposób na poprawę humoru. Na rynku pojawia się coraz więcej oryginalnych smaków lodów – jednak my zdecydowanie częściej wybieramy te tradycyjne. Jaki jest więc najpopularniejszy smak lodów, na który decyduje się co trzeci Polak? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Popularne smaki lodów według Polaków

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Kantar Public wynika, że aż 63% Polaków kojarzy lody z latem i wakacjami. Natomiast  kolejne 30% ze wspomnieniami z dzieciństwa. To wyjaśnia, dlaczego Polacy najczęściej sięgają po lody w tradycyjnych smakach. Ta mroźna przyjemność przenosi nas do czasów beztroskich chwil!

Najpopularniejsze smaki lodów wybierane przez Polaków nikogo nie zdziwią.  Na szczycie listy naszych ulubionych mrożonych deserów znalazły się przede wszystkim lody śmietankowe (z wynikiem 37%). Na kolejnym miejscu uplasowały się lody owocowe i lody czekoladowe (20%). Najsłabiej wypadły natomiast nietypowe smaki, które łącznie osiągnęły wynik 13%. Wśród nich znalazły się m.in. kwaśne owoce czy prażone orzeszki. Bez dwóch zdań, najpopularniejsze lody to te tradycyjne!

Kiedy Polacy jedzą lody?

Z badań przeprowadzonych przez firmę LOTTE Wedel wynika, że po lody sięga niemalże 100% Polaków. Co więcej, prawie 9 na 10 Polaków uważa, że lody pasują do czekolady. To jednak jeszcze nie wszystko – badania ujawniły, że to kobiety są większymi fankami lodów w naszym kraju. Okazało się również, że Polacy uwielbiają jeść lody w towarzystwie przyjaciół i rodzin – w przeciwieństwie np. do Włochów, którym nie przeszkadza jedzenie lodów samemu. Na podstawie badań okazało się też, że aż 70% Polaków je lody spontanicznie – w drodze do domu czy spacerując! Często lody też goszczą na naszych talerzach w towarzystwie ciasta – np. szarlotki i kawy.

Po jakie lody sięgają Polacy?

Najchętniej sięgamy po lody impulsowe oraz familijne. Czym się od siebie różnią? Lody impulsowe to te, które wybieramy najczęściej. Zalicza się do nich m.in. lody rożki, lody na patyku itd. Z kolei na lody familijne takie, które chętnie kupujemy się do domu. Dostępne w większych, nawet kilku litrowych opakowaniach – najlepiej smakują jedzone w towarzystwie rodziny i przyjaciół! Wśród nich znalazły się m.in. lody w kubełkach, rolady lodowe, torty lodowe. Polacy w sezonie letnim przepadają także za lodami rzemieślniczymi. W tym przypadku również wybieramy tradycyjne smaki, takie jak śmietankowy, waniliowy czy czekoladowy.