Poznaj zioła na bolesne miesiączki. Poradnik dla każdej kobiety

Wiele kobiet co miesiąc zmaga się z bolesnymi miesiączkami. Niestety nie zawsze chcemy sięgać po rozwiązania farmakologiczne i leki przeciw bólowe. Ilość chemii w codziennym życiu staramy się unikać zażywania dodatkowej ilości pigułek. Wówczas zastanawiamy się, jak radziły sobie z tym problem nasze babcie i czy warto sięgnąć po zioła na bolesne miesiączki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Sposoby sprzed lat

Co prawda naszą pierwsza myślą w przypadku bólów miesiączkowych jest jednak sięgnięcie po tabletkę przeciw bólową, to jednak zawsze warto zastanowić się nad użyciem ziół. W przypadku bolesnych miesiączek sprawdzi się zioła o działaniu uspokajającym czyli melisa, mięta czy rumianek czy nagietek lekarski.by złagodzić ból w okolicach podbrzusza warto pić zioła 2-3 razy dziennie. Oczywiście mogą to być również mieszanki ziołowe. Najważniejsze by osiągnąć zamierzony cel. Dzięki podjęciu decyzji o użyciu mieszanki ziołowej czy naparu z jednego tylko z podanych roślin ograniczamy ilość zażywanych leków przeciwbólowych, co również ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Oczywiście zioła to nie jedyne sposoby na złagodzenie bolesnych miesiączek. Warto również sięgnąć po aromaterapie, ciepłe okłady czy masaż. Warto również skorzystać z dawki ruchu, która nie tylko złagodzi ból ale również przyspieszy cały proces wiązany z bolesnymi miesiączkami. Pamiętajmy o sposobach naszych babć, które nie tylko pomogą nam złagodzić ból jak i pozwoli nam zapomnieć o nieprzyjemnościami związanymi z miesiączkami.