Lukier plastyczny – poznaj 3 pomysły na jego wykorzystanie

Zaczynasz swoją przygodę z cukiernictwem? Jeżeli tak, to bez wątpienia chcesz rozwijać swoje umiejętności, tak aby Twoje desery zachwycały zarówno smakiem, jak i niebanalnymi formami czy zdobieniami. Wielu profesjonalistów z tej branży wykorzystuje w swojej pracy lukier plastyczny. Zastanawiasz się nad tym, do czego możesz go użyć? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci 3 sprawdzone sposoby!

Lukier plastyczny – w jaki sposób go wykorzystać?

Lukier plastyczny, inaczej zwany fondantem, to jeden z produktów, z którymi każdy pasjonat cukiernictwa powinien być zaznajomiony. To artykuł, który w całkiem łatwy sposób umożliwi Ci stworzenie naprawdę efektownych deserów.

1. Misterne zdobienia na tort

Chcesz szybko i sprawnie ozdobić swój wypiek? Jeżeli zależy Ci na tym, aby zrobić duże wrażenie na swoich gościach, którzy zobaczą Twoje ciasto, zdecyduj się na wykorzystanie lukru plastycznego i silikonowych foremek. Wystarczy, że posypiesz formę odrobiną cukru pudru, a potem włożysz do niej rozgrzany w dłoniach fondant. Dociśnij go i poczekaj kilka minut, a otrzymasz wzory, które będą zachwycały dokładnymi detalami.

2. Ręcznie robione figurki

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie lukru plastycznego jest własnoręczne zrobienie figurek. Jeżeli masz zdolności plastyczne, cały proces jest bardzo podobny do lepienia z plasteliny. Ulep osobno różne części figurki i połącz je przy pomocy kleju spożywczego. Następnie odstaw ją w suche miejsce na mniej więcej dobę, a możesz mieć pewność, że stworzysz gustowne zdobienia, które będą świetnie wyglądały na torcie.

3. Powlekanie całego tortu

Co jeszcze możesz zrobić z fondantem? Bardzo modne są tzw. torty angielskie, czyli takie, które są dokładnie pokryte lukrem plastycznym. Takie wypieki charakteryzują się tym, że są wyjątkowo eleganckie. Wystarczy, że wyrobisz masę cukrową i rozwałkujesz ją, co jakiś czas podsypując cukrem pudrem. Nawiń ją potem ostrożnie na wałek i delikatnie przenieś na mocno schłodzony tort pokryty masą. Delikatnie dociskaj fondant, aby utworzył jednolitą powierzchnię, a na końcu odetnij jego nadmiar, używając do tego skalpela cukierniczego.

Jak widzisz, lukier plastyczny to produkt, który może być wykorzystany na wiele kreatywnych sposobów. Internauci, którzy poszukują sprawdzonych artykułów tego typu, często robią zakupy na https://www.cake-land.pl/pl/c/MASA-CUKROWA/168. Cake Land to e-sklep założony przez profesjonalistów, którzy doskonale orientują się w branży. Dzięki temu zaopatrzysz się tam w praktyczne akcesoria, które zadowolą zarówno amatorów, jak i zawodowców w tej dziedzinie.