Top 5 zasad, które polepszą Waszą higienę życia, czyli poradnik jak zdrowo żyć

Prowadzenie zdrowego stylu życia nie jest najmocniejszą stroną wielu osób. Nie ma się co oszukiwać, brak zbilansowanej diety, mało ruchu czy też brak czasu dla siebie rzutują na całe życie. Czas więc na zmiany. Dziś podpowiemy Wam, jak polepszyć higienę życia i poczuć szybko różnicę. Poznajcie naszych top 5 rad.

Rada 1: zbilansowana dieta jest niezbędna

Cukrzyca stała się chorobą cywilizacyjną, podobnie jak otyłość. Niestety przyczyną takiego stanu rzeczy w wielu przypadkach jest nieprawidłowa dieta, a zasadniczo jedzenie tego, co popadnie. Jeżeli ciągle odczuwacie zmęczenie i nie macie energii, a do tego Wasza waga rośnie to znak, że czas coś zmienić, a dokładnie czas zmienić dietę i postawić na lekką i zbilansowaną. Tutaj przede wszystkim trzeba zastosować się do zasad piramidy żywieniowej. Przede wszystkim w codziennej diecie nie może zabraknąć dużych ilości warzyw. Należy też jeść owoce. Zalecana porcja zarówno warzyw, jak i owoców wynosi 5 porcji. Otóż stanową one podstawę zdrowego odżywiania, co wynika z faktu, że są bogate w witaminy, minerały, ale i przeciwutleniacze, a także błonnik. Oczywiście dania muszą być zróżnicowane, ale też oparte na najlepszej jakości składnikach. Trzeba nie tylko jadać regularnie, ale też mniejsze porcje. Dania nie mogą być smażone. Lepiej stawiać na grillowanie, duszenie czy gotowanie na parze. Jeżeli nie macie czasu na gotowanie to wcale nie oznacza, że nie nie możecie zdrowo się odżywiać. Warto zdecydować się na catering dietę we Wrocławiu. Choć brzmi to enigmatycznie, to chodzi o to, że warto stawiać właśnie na catering dietetyczny, który będzie stanowił Waszą zdrową i zbilansowaną dietę.

Rada 2: zadbaj o higienę snu

Tak naprawdę niezależnie, gdzie mieszkacie czy jest to Poznań czy może Warszawa, bądź Waszym miastem jest Wrocław catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem. Czas więc przejść do drugiej rady, a brzmi ona: zadbaj o higienę snu. Pod tym pojęciem mieszczą się zasady, że w zdrowy styl życia wpisuje się też efektywny sen. Nie można chodzić spać bardzo późna czy zamieniać sobie cykl dobowy. To tego przed snem nie można się objadać, można co najwyżej napić się wody i tyle. Do tego zasypiając, nie włączajcie tv. Światło powinno być także zgaszone. Ale zadbajcie jeszcze o ubranie, w którym chodzicie spać. Musi być ono wykonane z materiałów, które zapewniają wygodę, ale też pozwalają skórze oddychać. Dobrze sprawdzi się choćby bawełna ekologiczna.

Rada 3: mniej stresu

Stres jest naturalną częścią życia. Ale jego nadmiar bywa bardzo szkodliwy i zwiększa ryzyko wielu chorób. Dlatego też czas zastanowić się nad tym jak stres ograniczyć. Nie jest to niestety łatwe. Przede wszystkim trzeba pomyśleć czy istnieje możliwość całkowitej eliminacji stresu. Jeżeli bardzo stresuje Was praca, to zastanówcie się nad jej zmianą. Jeżeli w domu nie układa się Wam z partnerem i przebywanie z nim Was wyjątkowo stresuje, to już chyba wiecie co będzie dla Was najlepsze.

Rada 4: czas dla siebie

Wiadomym jest, że we współczesnym świecie wiele osób dużo pracuje i zwyczajnie nie ma czasu dla siebie. Oczywiście tak nie powinno być. Choćby chwilę każdego dnia trzeba znaleźć tylko dla siebie, choćby kosztem innych czynności. Nie można zaniedbywać siebie. Czasem wystarczy tylko 30 minut, by już poczuć się lepiej. Po przyjściu z pracy nie rzucajcie się w wir innych obowiązków, lecz postawcie na relaks. Sprzątanie nie ucieknie. A zresztą nic się nie stanie, gdy przez jeden czy dwa dni nie posprzątacie. Pamiętajcie, że to dom ma służyć Wam, a nie odwrotnie, stąd też wcale nie trzeba spędzać wielu godzin na sprzątaniu.

Rada 5 : aktywność fizyczna

I tak właśnie dotarliśmy do rady piątej, czyli aktywności fizycznej, o której zupełnie nie można zapominać. W końcu dzięki niej nie tylko możecie utrzymać prawidłową masę ciała, ale też poczujecie się lepiej psychicznie. Co ciekawe przy wysiłku można się odstresować, ale i lepiej poczuć. Codzienna aktywność jest wręcz niezbędna. Możecie uprawiać jogging, ale też pływać czy spacerować. Tak naprawdę nie ważne jaką aktywność wybierzecie, bo ważne jest to, abyście ćwiczyli.