4 kroki do zorganizowania ekologicznego i wegańskiego wesela – krem do tortu z mleczka kokosowego

Nawet dzisiaj ciężko sobie wyobrazić tradycyjną, polską uroczystość zaślubin bez mięsa na talerzu. Rosół, imponująca pieczeń i słodkości oparte na produktach odzwierzęcych to główne pozycje w praktycznie każdym weselnym menu. Problem pojawia się, gdy Młoda Para z powodów ideologicznych lub zdrowotnych to weganie. Co zrobić, aby młode małżeństwo zapamiętało ten dzień na zawsze, a weselnicy świetnie się bawili?

Zadbaj o odpowiednią otoczkę

Minęły już czasy remizowych imprez. Do lamusa odchodzą także uroczystości organizowane w luksusowych hotelach i eleganckich willach. Właściciele restauracji starają się nadążać za trendami, oferując wachlarz możliwości. Znalezienie lokalu, w którym króluje drewno i kamień lub istnieje możliwość zorganizowania wesela na zewnątrz nie powinno być problemem. Warto zadbać o jak najmniejszą ilość plastiku na stołach. W roli ozdób sprawdzą się żywe kwiaty, popularny las w słoiku oraz drewniane winietki. W takim otoczeniu wegańskie menu z pewnością nie będzie wyglądać dziwnie.

Co do jedzenia?

Mimo rosnącej świadomości ludzi dotyczącej spożywania artykułów odzwierzęcych, wciąż wiele osób nie może zrozumieć diety roślinnej. Z tego względu nie warto eksperymentować. Oczywiście, gości na pewno zaciekawią egzotyczne owoce, których być może wcześniej nie próbowali. Jeśli chodzi o dania główne to lepiej sprawdzą się klasyczne potrawy, takie jak roślinny bigos, warzywne pasztety czy polskie zupy na warzywnym wywarze.
Dla wielu osób problemem może być tort. Jeśli nie możemy znaleźć cukierni, która upiecze dla nas taki bez produktów mlecznych i jaj, warto zaangażować najbliższych i upiec go własnoręcznie. Prosty, wegański biszkopt i krem do tortu z mleczka kokosowego to idealne połączenie klasyki z nowoczesnością.

A do picia?

Mamy dobrą wiadomość! Zdecydowana większość alkoholi jest w 100% wegańska. Sprawdźmy jednak u producenta, czy te wybrane przez nas nie są klarowane żelatyną. Do tego lemoniady, świeżo wyciskane soki i pyszny drink gotowy!

Zadbaj o gości

Aby rodzina i przyjaciele dobrze wspominali ten wyjątkowy dzień, sprawmy im miły podarunek. Magnesy ze zdjęciem nie są najlepszym pomysłem. W tym wypadku dobrym wyborem będzie mała paczuszka z wegańskimi słodyczami lub niewielka doniczka z żywą rośliną i podziękowaniami.

Dzięki zastosowaniu tych prostych kroków, nie musimy się martwić że najważniejszy dzień w naszym życiu okaże się porażką. Być może dzięki nienachalnemu, lecz zdecydowanemu motywowi przewodniemu nasze wesele będzie inspiracją dla ludzi do zmiany stylu życia, a w następnych latach to my będziemy się bawić na podobnych imprezach.