Zimowa zabawa na śniegu

Chyba nie ma osoby, której okres zimowy nie kojarzyłby się z aktywnym wypoczynkiem na śniegu. Rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, “orzełki” czy wreszcie jazda na sankach – to najprzyjemniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Często przewija się również obraz śnieżnych i mroźnych zim a starsi wspominają, że to nie to samo, co mamy teraz. Faktycznie, w ostatnich latach aura nas nie rozpieszczała a zima bardziej przypominała wiosnę. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. Warto również pamiętać, że są w naszym kraju miejsca, gdzie zimowa rozrywka może trwać w najlepsze. Zapewne większość rodziców zastanawia się gdzie na sanki z dzieckiem dolnośląskie. Propozycji jest co najmniej kilka. Oto one:

Górki saneczkowe w Karpaczu

W Karpaczu możemy wybierać spośród co najmniej dwóch górek przeznaczonych na zjazdy saneczkowe. Korzystanie z górki saneczkowej na ulicy Parkowej (przy placu zabaw) jest bezpłatne. Płatna natomiast jest górka na ul. Myśliwskiej 13.

Schronisko Pasterka

“Pasterka” to nazwa schroniska zlokalizowanego w malutkiej miejscowości o tej samej nazwie. Obok schroniska znajduje się górka, z której można pozjeżdżać na sankach – jest to część Gór Stołowych.

Dzikowiec w okolicach Wałbrzycha

Znajdujący się w pobliżu Wałbrzycha Dzikowiec to jeden ze szczytów Sudetów Środkowych. Jest to góra wciąż przez wielu turystów nieodkryta (cieszy się mniejszą popularnością niż najbardziej uczęszczane miejsca) chociaż z uwagi na to, że szczyt jest stromy, znajduje się tam dużo śniegu. Jest to miejsce idealne nie tylko do zjeżdżania na sankach ale również do jazdy na nartach. Jest tutaj również wydzielona górka saneczkowa. Na Dzikowcu znajdziemy pełną infrastrukturę turystyczną, m.in. wyciąg kanapowy, restaurację czy parking. Wyznaczono tutaj również trasy nart biegowych.

Przedstawione propozycje gdzie na sanki z dzieckiem dolnośląskie nie są oczywiście jedynymi, warto pamiętać, że na Dolnym Śląsku znajdują się liczne szczyty czy pagórki, warto również poszukać takich miejsc we własnej okolicy. Zabawa na śniegu to najlepsza zabawa!