Z wizytą w Wietnamie.

Wietnam to państwo w Azji Południowo – Wschodniej, graniczące z Chinami, Laosem i Kambodżą. Ten kraj warto poznawać studiując jego topografię a także kuturę, jedzenie i historię.

Wietnam ciekawe miejsca wpisane na listę UNESCO

– Zatoka Ha-Long bardzo malownicza zatoka na której rozsiane są skalne wyspy wyłaniające się wysoko ponad powierzchnie wody.
– Dawne miasto Hoi An najbardziej urokliwe, kolonialne miasteczko pełne lampionów, które rozświetlają wieczorne spacery uliczkami.
– Sanktuarium My Son to ruiny świątyń hinduistycznych.
– Phong Nha – Park Narodowy Ke Bang.
– Cytadela Dynastii Ho dawna siedziba władców Wietnamu nazwana “Zakazanym miastem”.
– Park Narodowy Phong Nha – Kė Bàng, park obejmuje 857,54 km², a razem ze strefą buforową prawie 2000 km². Na jego terenie znajdują się liczne jaskinie i podziemne rzeki, które są w dużej części niezbadane.
– Zespół krajobrazowy Trang An
– Zespół zabytkowy Hue to kompleks 21 ruin, które pozostały po dawnym kompleksie świątynnym położonym w samym środku dżungli.

Wietnam ciekawe miejsca,które warte zobaczyć

– Dragon Bridge to most nad rzeką Han w Da Nang, ma kształt smoka ziejącego ogniem.
– Świątynia Literatury powstała w 1070 r jako świątynia z przeznaczeniem na uczelnie kształcącą młodych ludzi zgodnie z zasadami konfucjanizmu.
– Saigon Zoo And Botanical Garden – wybierając się do ogrodu zoologicznego nie można zapomnieć o smakołykach dla małp, które otwarcie się tego domagają.
– Golden Bridge to 150-metrowy most dla pieszych w kurorcie Bà Nà Hills, który zapewnia bardzo malowniczy widok na okolicę.
– Thang Long Water Puppet Theatre wodny teatr kukiełkowy to coś czego z pewnością nie spotkamy w Europie, wywodzi się z prawdziwych teatrzyków, które odgrywano na ryżowych polach wietnamskich wsi. Jest warty zobaczenia choćby z uwagi na swój oryginalny charakter.
– Can Tho jest to jedno z miast, ale również niezwykle ważny ośrodek gospodarczy, w którym można obserwować życie codzienne na Wielkiej Rzece i zjawiskowe targi wodne. Każdego ranka na pływającym rynku Cái Răng gromadzi się praktycznie cała ludność delty Mekongu. A pomiędzy łodziami, pełnymi warzyw i owoców, przepływają mniejsze łodzie wypełnione kupującymi. Każda łódź obłożona jest starymi, zużytymi oponami, które chronią przed kolizją.