Dieta owocowo-warzywna – moc oczyszczenia organizmu

Owoce i warzywa powinny stanowić podstawę naszej diety, a nie zaledwie dodatek do potraw! Doskonale jednak wiemy, że wcale nie tak łatwo osiągnąć ten efekt, co wynika głównie z głęboko zakorzenionej niechęci do spożywania warzyw. Znamy jednak prosty trick, który pomoże przekonać się do nich – zastosowanie diety warzywno-owocowej z korzyścią dla całego organizmu!

Oczyszczanie organizmu warzywami i owocami – to naprawdę działa

Mnóstwo wody w połączeniu z dużą zawartością błonnika – to dla naszego organizmu najskuteczniejszy sposób na wiązanie skumulowanych w tkankach toksyn i doprowadzenie do ich szybkiego wydalenia. Warzywa i owoce pełne tych dwóch składników pozwalają wypełnić żołądek, przyspieszyć pracę jelit i ułatwić ich opróżnianie dzięki wyjątkowej lekkości diety opartej właśnie na roślinach.

Dieta pudełkowa Box Kitchen owocowo-warzywna opierająca się na zasadach postu dr Dąbrowskiej jest również przesycona witaminami, minerałami i przeciwutleniaczami. To właśnie one warunkują utrzymanie prawidłowych funkcji wszystkich układów naszego organizmu i zachowanie ich młodości i doskonałej sprawności. Walka z wolnymi rodnikami za pomocą przeciwutleniaczy to kluczowy etap oczyszczania organizmu z toksyn, dzięki któremu czujesz, że ta dieta naprawdę działa!

Catering dietetyczny Box Kitchen – jak wygląda dieta owocowo-warzywna?

Dieta pudełkowa Box Kitchen w wersji owocowo-warzywnej przeznaczona jest do krótkotrwałego stosowania – od 14 do maksymalnie 42 dni. Opiera się na zasadach oczyszczania opracowanych przez dr Ewę Dąbrowską, polegających na spożywaniu dużych ilości warzyw i owoców o niskiej zawartości skrobi. Dieta polega na dostarczaniu potraw warzywnych i owocowych, zarówno surowych jak i poddanych obróbce termicznej, soków, zup oraz koktajli doprawionych sowicie przyprawami wzmacniającymi smak oraz potęgującymi właściwości przeciwutleniające.

Taki sposób żywienia obejmuje około 800 kcal dziennie, a zatem jest to dieta niskoenergetyczna, nie polecana do codziennego stosowania, a jedynie do okresowego oczyszczania organizmu z toksyn. Pomaga ona odzyskać dawną witalność i poprawić ogólny stan zdrowia, a także wpływa korzystnie na cerę, włosy, paznokcie.

Komu polecana jest dieta owocowo-warzywna i kiedy ją stosować?

Do diety warzywno-owocowej proponowanej przez catering dietetyczny Box Kitchen należy się odpowiednio przygotować stopniowo ograniczając mięso i nabiał oraz redukując kaloryczność diety. Po okresie postu zaleca się stopniowe zwiększanie ilości spożywanych kalorii oraz wprowadzanie mięsa, nabiału czy zbóż do diety.

Nie jest to dieta odchudzająca, choć można spodziewać się utraty kilku kilogramów masy ciała podczas jej stosowania. Główny cel tego postu to oczyszczenie ciała, zredukowanie nadmiaru wody w tkankach, a także zwiększenie poziomu energii wynikające z pozbycia się zatruwających organizm toksyn. Zachęcamy do jej wypróbowania, oczywiście po uprzednim przygotowaniu się psychicznie i fizycznie, szczególnie przez osoby narażone na co dzień na działanie przewlekłego stresu i zanieczyszczeń środowiskowych.